سرویس اجتماعی ، تاریخ: ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۶:۴۳

یک حقوقدان در خراسان شمالی:

ورود جدی قوه قضاییه به موضوع دختر آبی از تکرار آن جلوگیری می‌کند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد قدرتی، حقوقدان و مدرس دانشگاه های خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهارکرد: متاسفانه در فضای مجازی و سایبر وقتی اکاذیبی منتشر می‌شوند، غالب مردم نیز بدون توجه به منبع آن و یا پیگیری در خصوص تصدیق آن، اقدام به انتشار و بازنشر مطالب می‌کنند و ناخواسته در نشر اکاذیب مشارکت می‌کنند.

قدرتی تصریح کرد: در خصوص نشر اکاذیب در قانون مجازات، جرم انگاری شده و مجازاتهای سنگینی نیز پیش‌بینی شده است که در صورت اثبات آن در مراجع قضایی برای مرتکبین آن بسیار بازدارنده است.

وی در خصوص اظهار نظر برخی نمایندگان در مورد دختر آبی ادامه داد: با توجه به مصونیت قضایی که در اصل 86 قانون اساسی برای نمایندگان مجلس، تعیین شده برخورد با چنین موضوعاتی را با مشکل مواجه کرده است.

این حقوقدان ادامه داد: در مطلبی که به نقل از یکی از نمایندگان مجلس در رسانه ها منتشر شده است، اغوا و تحریک افراد نسبت به نظام و بر هم زدن نظم عمومی به ذهن متبادر می‌شود کهدر این موارد برای اشخاص حقیقی جرایم سنگینی در قانون پیش‌بینی شده است.

قدرتی ادامه داد: ستاره ها و افرادی که گاها سواد سیاسی و ... ندارند در هر موضوعی کارشناس مسائل و مشکلات جامعه می شوند و با توجه به اینکه در شبکه های اجتماعی دنبال کنندگان زیادی دارند این اظهار نظرها بازتاب زیادی داشته و در بسیاری از موضوعات باعث تشویش اذهان عمومی و ایجاد التهابات در جامعه می شود.

وی تاکید کرد: ورود جدی قوه قضائیه و برخورد با منتشرکنندگان اکاذیب، قطعا دچار مشکلات اینچنینی نخواهیم بود که موضوعات ساده و جزئی،(مثلا: دختر آبی) بین المللی و ترند رسانه‌های جهان شود.

قدرتی خاطر نشان کرد: به نظر با اعلام جرم از سوی دادستانی و برخورد با طرح کنندگان این مسائل و کسانی که منجر به انتشار اکاذیب شده اند و دیگر افرادی که در بازنشر آن به تاثیرگزاری بیشتر آن دامن زده، کمتر شاهد این مسائل خواهیم بود.

وی گفت: با توجه به اقدامات مفید و موثر اخیر قوه قضائیه در موضوعات و مشکلات مختلف، قطعا جامعه آمادگی آن را دارد که این قوه با سلبریتی‌ها و افرادی که به مقدسات اسلام و نظام توهین نموده و با اقدامات نادرست و نابجای خود و همچنین با انتشار اکاذیب، منافع ملی را خدشه دار می‌کنند برخورد نموده و احقاق حق نماید.

انتهای پیام/

 
نظر شما

نام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*:
 


مطالب ویژه
انتقال چند میلیاردی امتیاز دفاتر اسناد رسمی به تاریخ پیوست!

انتقال چند میلیاردی امتیاز دفاتر اسناد رسمی به تاریخ پیوست!

تنها راه جذب سردفتر از رهگذر ماده به تاریخ پیوسته ۶۹ از قانون دفاتر اسناد رسمی بود که امتیاز آن بالغ بر چند میلیارد تومان به متقاضیان واگذار می‌شد اما حالا با تصویب طرح تاریخی "تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار" شاهد اتفاقات ضد رانت بزرگی خواهیم بود.
بیانیه تقدیر و تشکر:و قدردانی از حضور حماسی مردم در انتخابات / محمد قدرتی

بیانیه تقدیر و تشکر:و قدردانی از حضور حماسی مردم در انتخابات / محمد قدرتی

با نهایت احترام و رعایت ادب و در کمال تواضع و ارادت، خداوند متعال را سپاسگزارم که بار دیگر مردم متدین و سرافراز ایران اسلامی شکوه و اقتدار خود را در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی و به پاس خون پاک شهدا و سردار شهید سلیمانی عزیز، در عرصه انتخابات‌های حاضر به نمایش گزاردند.
حسابهای محمد قدرتی در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام

حسابهای محمد قدرتی در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام

حسابهای محمد قدرتی در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام را دنبال کنید.
برخی از سوابق و فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، علمی و پژوهشی

برخی از سوابق و فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، علمی و پژوهشی " محمد قدرتی "

می توانید برخی از سوابق و فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، علمی و پژوهشی " محمد قدرتی " را در ذیل مشاهده کنید.
بیانیه تبریک مدیرمسئول سایت به مناسبت حلول سال 1400 - محمد قدرتی

بیانیه تبریک مدیرمسئول سایت به مناسبت حلول سال 1400 - محمد قدرتی

بیانیه تبریک محمد قدرتی مدیرمسئول سایت حقوقی قانون ایران به مناسبت ورود به سال 1400 خورشیدی
مطالب پربازدید
تبلیغات
سوالات حقوقی خود را از ما بپرسید...
در تلگرام ما را دنبال کنید...
اینستاگرام ما