سرویس اجتماعی ، تاریخ: ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۷:۰

پژوهشگر و مدرس دانشگاه؛

نقش رسانه‌ها در بیانیه گام دوم انقلاب

 

 

 

به گزارش سایت حقوقی قانون ایران، محمد قدرتی، پژوهشگر و مدرس دانشگاه،، در یادداشتی به تشریخ بخشی از وظایف رسانه ها در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت.

مقام معظم رهبری در این بیانیه راه های طی شده همراه با مشکلات و صعب بودن مسیر 40 ساله را یادآوری می‌کند و همچنین ایشان در نگاهی با مهابت به ترسیم با شکوه آینده این انقلاب می‌پردازد.

بدون شک رسانه ها ظرفیتهایی دارند که در عرصه گفتمان‌سازی بیانیه مزبور، تشریح و انعکاس شایسته آن نقش بسزایی دارند.

رسانه‌های عصر حاضر به مهمترین ابزار مورد استفاده مردم در عرصه‌های گوناگون علمی، هنری، خبری و.. مبدل شده‌اند که در گفتمان سازی گام دوم انقلاب باز هم سهم رسانه‌ها را در انتقال و بسترسازی آن دوچندان نموده است.

یکی از بند‌های مهم که می‌توان بدان پرداخت، عدالت اجتماعی در بیانیه است که متاسفانه رسانه‌های معاند بر خلاف این جریان حرکت کرده و با ایجاد حس یاس و ناامیدی در مردم با بیان مشکلات بخشی از جامعه به این امر دامن زده و اخبار و مشکلات را با سلیقه و اهداف خاص خود منعکس می‌نمایند که خود نوعی عدم رعایت عدالت اجتماعی است و در انتشار اخبار اغتشاشات و اعتراضات مردمی پرواضح است که بخش اعظم خبرهای مخابره شده یا کذب است و یا با سلیقه و اهداف پایگاه رسانه‌ای خود منتشر نموده و اخلاق حرفه‌ای و رسانه‌ای را مذموم کرده اند.

دیگر مسئله‌ای که با آن هدف، بذر یاس و ناامیدی را در بین مردم پخش می‌کنند؛ تبلیغات کاذب در زمینه وجود فساد سیستماتیک در در کشور است که موردی بودن آن محرز گردیده و با ورود قوه قضائیه در این مسئله امیدواریم هرچه سریعتر به مسئله چنین فسادهایی پایان داده و با انتشار اخبار موثق، دشمنان را از این تلاش مذبوحانه به یاس و ناامیدی بکشانیم.

این امر می‌طلبد رسانه‌های ملی، رسانه‌های نوین و مستقل که در راستای ارزشهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند با انعکاس حرفه‌ای اخبار و همچنین تبیین گام دوم انقلاب به اصل و هدف والای انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته و آتیه بپردازند و رسالت خود را بر آن بنا نهند تا محلی برای جولان رسانه‌های معاند نباشد.

همانگونه که در بیانیه گام دوم انقلاب بدان پرداخته، نقد و نظارت انقلابی است، که در این باب، مهمترین نقش رسانه‌ها نقد و نظارت است و این مسئله باید مورد توجه ویژه فعالین عرصه رسانه و خبر قرار گیرد و حسابکشی از مسئولین دستگاههای اجرایی و نهادهای انقلابی نیز نباید به حساب خصومت و کجروی فعالین این عرصه قلمداد شود.

انتهای پیام/
نظر شما

نام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*:
 


مطالب ویژه
ثبت نام آزمون وکالت 99  - efj khl Hcl,k ,;hgj 99

ثبت نام آزمون وکالت 99 - efj khl Hcl,k ,;hgj 99

ثبت نام آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری جمهوری اسلامی ایران از ششم مهرماه آغاز خواهد شد و علاقه مندان با استفاده از لینک زیر(سازمان سنجش و آموزش کشور) نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. ظرفیت پذیرش هر کانون و منابع امتحانی نیز در ادامه ذکر شده است.
نقش رسانه‌ها در بیانیه گام دوم انقلاب

نقش رسانه‌ها در بیانیه گام دوم انقلاب

رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب که با افقی 40 ساله همانند وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره) سندی زررین برای عموم مردم و مسئولین با بیان نقاط ضعف و قوت جامعه اسلامی به یادگار گذاشت، وظیفه رسانه در انعکاس این مهم و بصیرت افزایی جامعه را دوچندان نمود.
ورود جدی قوه قضاییه به موضوع دختر آبی از تکرار آن جلوگیری می‌کند

ورود جدی قوه قضاییه به موضوع دختر آبی از تکرار آن جلوگیری می‌کند

حقوقدان و مدرس دانشگاه های استان گفت: ورود جدی قوه قضائیه و برخورد با منتشرکنندگان اکاذیب، قطعا دچار مشکلات اینچنینی نخواهیم بود که موضوعات ساده و جزئی،(مثلا: دختر آبی) بین المللی و ترند رسانه‌های جهان شود.
نحوه احضار شهود به دادگاه

نحوه احضار شهود به دادگاه

هرچند برخی سودجویان از راه شهادت دروغ امرار معاش می کنند، «شاهد در پرونده های دادگاه ها نقش بسیار تأثیرگذاری دارد که در قانون هم به تفصیل در مورد آن صحبت شده است.
آثار

آثار "قانون جدید چک" در فضای کسب و کار و معاملات

یکی از دغدغه‌های سالیان اخیر فعالان اقتصادی مسئله چک برگشتی بوده است. بر طبق آمار بانک مرکزی از هر ۱۰۰ چک صادره حدود ۱۶ فقره برگشت می‌خورد. این موضوع فضای کسب و کار را با چالش بی اعتمادی مبادلات با چک مواجه کرده که نتیجه آن محدود شدن میزان مبادلات اقتصادی بوده است.
مطالب پربازدید
تبلیغات
سوالات حقوقی خود را از ما بپرسید...
در تلگرام ما را دنبال کنید...