سرویس اجتماعی ، تاریخ: ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۷:۰

پژوهشگر و مدرس دانشگاه؛

نقش رسانه‌ها در بیانیه گام دوم انقلاب

 

 

 

به گزارش سایت حقوقی قانون ایران، محمد قدرتی، پژوهشگر و مدرس دانشگاه،، در یادداشتی به تشریخ بخشی از وظایف رسانه ها در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت.

مقام معظم رهبری در این بیانیه راه های طی شده همراه با مشکلات و صعب بودن مسیر 40 ساله را یادآوری می‌کند و همچنین ایشان در نگاهی با مهابت به ترسیم با شکوه آینده این انقلاب می‌پردازد.

بدون شک رسانه ها ظرفیتهایی دارند که در عرصه گفتمان‌سازی بیانیه مزبور، تشریح و انعکاس شایسته آن نقش بسزایی دارند.

رسانه‌های عصر حاضر به مهمترین ابزار مورد استفاده مردم در عرصه‌های گوناگون علمی، هنری، خبری و.. مبدل شده‌اند که در گفتمان سازی گام دوم انقلاب باز هم سهم رسانه‌ها را در انتقال و بسترسازی آن دوچندان نموده است.

یکی از بند‌های مهم که می‌توان بدان پرداخت، عدالت اجتماعی در بیانیه است که متاسفانه رسانه‌های معاند بر خلاف این جریان حرکت کرده و با ایجاد حس یاس و ناامیدی در مردم با بیان مشکلات بخشی از جامعه به این امر دامن زده و اخبار و مشکلات را با سلیقه و اهداف خاص خود منعکس می‌نمایند که خود نوعی عدم رعایت عدالت اجتماعی است و در انتشار اخبار اغتشاشات و اعتراضات مردمی پرواضح است که بخش اعظم خبرهای مخابره شده یا کذب است و یا با سلیقه و اهداف پایگاه رسانه‌ای خود منتشر نموده و اخلاق حرفه‌ای و رسانه‌ای را مذموم کرده اند.

دیگر مسئله‌ای که با آن هدف، بذر یاس و ناامیدی را در بین مردم پخش می‌کنند؛ تبلیغات کاذب در زمینه وجود فساد سیستماتیک در در کشور است که موردی بودن آن محرز گردیده و با ورود قوه قضائیه در این مسئله امیدواریم هرچه سریعتر به مسئله چنین فسادهایی پایان داده و با انتشار اخبار موثق، دشمنان را از این تلاش مذبوحانه به یاس و ناامیدی بکشانیم.

این امر می‌طلبد رسانه‌های ملی، رسانه‌های نوین و مستقل که در راستای ارزشهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند با انعکاس حرفه‌ای اخبار و همچنین تبیین گام دوم انقلاب به اصل و هدف والای انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته و آتیه بپردازند و رسالت خود را بر آن بنا نهند تا محلی برای جولان رسانه‌های معاند نباشد.

همانگونه که در بیانیه گام دوم انقلاب بدان پرداخته، نقد و نظارت انقلابی است، که در این باب، مهمترین نقش رسانه‌ها نقد و نظارت است و این مسئله باید مورد توجه ویژه فعالین عرصه رسانه و خبر قرار گیرد و حسابکشی از مسئولین دستگاههای اجرایی و نهادهای انقلابی نیز نباید به حساب خصومت و کجروی فعالین این عرصه قلمداد شود.

انتهای پیام/
نظر شما

نام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*:
 


مطالب ویژه
انتقال چند میلیاردی امتیاز دفاتر اسناد رسمی به تاریخ پیوست!

انتقال چند میلیاردی امتیاز دفاتر اسناد رسمی به تاریخ پیوست!

تنها راه جذب سردفتر از رهگذر ماده به تاریخ پیوسته ۶۹ از قانون دفاتر اسناد رسمی بود که امتیاز آن بالغ بر چند میلیارد تومان به متقاضیان واگذار می‌شد اما حالا با تصویب طرح تاریخی "تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار" شاهد اتفاقات ضد رانت بزرگی خواهیم بود.
بیانیه تقدیر و تشکر:و قدردانی از حضور حماسی مردم در انتخابات / محمد قدرتی

بیانیه تقدیر و تشکر:و قدردانی از حضور حماسی مردم در انتخابات / محمد قدرتی

با نهایت احترام و رعایت ادب و در کمال تواضع و ارادت، خداوند متعال را سپاسگزارم که بار دیگر مردم متدین و سرافراز ایران اسلامی شکوه و اقتدار خود را در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی و به پاس خون پاک شهدا و سردار شهید سلیمانی عزیز، در عرصه انتخابات‌های حاضر به نمایش گزاردند.
حسابهای محمد قدرتی در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام

حسابهای محمد قدرتی در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام

حسابهای محمد قدرتی در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام را دنبال کنید.
برخی از سوابق و فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، علمی و پژوهشی

برخی از سوابق و فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، علمی و پژوهشی " محمد قدرتی "

می توانید برخی از سوابق و فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، علمی و پژوهشی " محمد قدرتی " را در ذیل مشاهده کنید.
بیانیه تبریک مدیرمسئول سایت به مناسبت حلول سال 1400 - محمد قدرتی

بیانیه تبریک مدیرمسئول سایت به مناسبت حلول سال 1400 - محمد قدرتی

بیانیه تبریک محمد قدرتی مدیرمسئول سایت حقوقی قانون ایران به مناسبت ورود به سال 1400 خورشیدی
مطالب پربازدید
تبلیغات
سوالات حقوقی خود را از ما بپرسید...
در تلگرام ما را دنبال کنید...
اینستاگرام ما