سرویس اجتماعی ، تاریخ: ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۷:۰

پژوهشگر و مدرس دانشگاه؛

نقش رسانه‌ها در بیانیه گام دوم انقلاب

 

 

 

به گزارش سایت حقوقی قانون ایران، محمد قدرتی، پژوهشگر و مدرس دانشگاه،، در یادداشتی به تشریخ بخشی از وظایف رسانه ها در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت.

مقام معظم رهبری در این بیانیه راه های طی شده همراه با مشکلات و صعب بودن مسیر 40 ساله را یادآوری می‌کند و همچنین ایشان در نگاهی با مهابت به ترسیم با شکوه آینده این انقلاب می‌پردازد.

بدون شک رسانه ها ظرفیتهایی دارند که در عرصه گفتمان‌سازی بیانیه مزبور، تشریح و انعکاس شایسته آن نقش بسزایی دارند.

رسانه‌های عصر حاضر به مهمترین ابزار مورد استفاده مردم در عرصه‌های گوناگون علمی، هنری، خبری و.. مبدل شده‌اند که در گفتمان سازی گام دوم انقلاب باز هم سهم رسانه‌ها را در انتقال و بسترسازی آن دوچندان نموده است.

یکی از بند‌های مهم که می‌توان بدان پرداخت، عدالت اجتماعی در بیانیه است که متاسفانه رسانه‌های معاند بر خلاف این جریان حرکت کرده و با ایجاد حس یاس و ناامیدی در مردم با بیان مشکلات بخشی از جامعه به این امر دامن زده و اخبار و مشکلات را با سلیقه و اهداف خاص خود منعکس می‌نمایند که خود نوعی عدم رعایت عدالت اجتماعی است و در انتشار اخبار اغتشاشات و اعتراضات مردمی پرواضح است که بخش اعظم خبرهای مخابره شده یا کذب است و یا با سلیقه و اهداف پایگاه رسانه‌ای خود منتشر نموده و اخلاق حرفه‌ای و رسانه‌ای را مذموم کرده اند.

دیگر مسئله‌ای که با آن هدف، بذر یاس و ناامیدی را در بین مردم پخش می‌کنند؛ تبلیغات کاذب در زمینه وجود فساد سیستماتیک در در کشور است که موردی بودن آن محرز گردیده و با ورود قوه قضائیه در این مسئله امیدواریم هرچه سریعتر به مسئله چنین فسادهایی پایان داده و با انتشار اخبار موثق، دشمنان را از این تلاش مذبوحانه به یاس و ناامیدی بکشانیم.

این امر می‌طلبد رسانه‌های ملی، رسانه‌های نوین و مستقل که در راستای ارزشهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند با انعکاس حرفه‌ای اخبار و همچنین تبیین گام دوم انقلاب به اصل و هدف والای انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته و آتیه بپردازند و رسالت خود را بر آن بنا نهند تا محلی برای جولان رسانه‌های معاند نباشد.

همانگونه که در بیانیه گام دوم انقلاب بدان پرداخته، نقد و نظارت انقلابی است، که در این باب، مهمترین نقش رسانه‌ها نقد و نظارت است و این مسئله باید مورد توجه ویژه فعالین عرصه رسانه و خبر قرار گیرد و حسابکشی از مسئولین دستگاههای اجرایی و نهادهای انقلابی نیز نباید به حساب خصومت و کجروی فعالین این عرصه قلمداد شود.

انتهای پیام/
نظر شما

نام:
ایمیل:
وب سایت:
نظر*:
 


مطالب ویژه
برخی از سوابق و فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، علمی و پژوهشی

برخی از سوابق و فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، علمی و پژوهشی " محمد قدرتی "

می توانید برخی از سوابق و فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، علمی و پژوهشی " محمد قدرتی " را در ذیل مشاهده کنید.
بیانیه تبریک مدیرمسئول سایت به مناسبت حلول سال 1400 - محمد قدرتی

بیانیه تبریک مدیرمسئول سایت به مناسبت حلول سال 1400 - محمد قدرتی

بیانیه تبریک محمد قدرتی مدیرمسئول سایت حقوقی قانون ایران به مناسبت ورود به سال 1400 خورشیدی
نرخ دیه سال ۱۴۰۰ اعلام شد

نرخ دیه سال ۱۴۰۰ اعلام شد

خنگوی قوه قضاییه اعلام کرد که نرخ دیه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۴۸۰ میلیون تومان تعیین شده است. این مبلغ از ابتدای سال ۱۴۰۰ قابل اجرا خواهد بود.
ثبت نام آزمون وکالت

ثبت نام آزمون وکالت

ثبت نام آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری جمهوری اسلامی ایران از ششم مهرماه آغاز خواهد شد و علاقه مندان با استفاده از لینک زیر(سازمان سنجش و آموزش کشور) نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. ظرفیت پذیرش هر کانون و منابع امتحانی نیز در ادامه ذکر شده است.
نقش رسانه‌ها در بیانیه گام دوم انقلاب

نقش رسانه‌ها در بیانیه گام دوم انقلاب

رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب که با افقی 40 ساله همانند وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره) سندی زررین برای عموم مردم و مسئولین با بیان نقاط ضعف و قوت جامعه اسلامی به یادگار گذاشت، وظیفه رسانه در انعکاس این مهم و بصیرت افزایی جامعه را دوچندان نمود.
مطالب پربازدید
تبلیغات
سوالات حقوقی خود را از ما بپرسید...
در تلگرام ما را دنبال کنید...
اینستاگرام ما